آخرین ها:

دروازه‌های بستهٔ تقویم

«دروازه‌های بستهٔ تقویم» در برگیرندهٔ هشتاد سروده از بهترین نمونه‌ها از شش دفتر چاپ‌شدهٔ واصف باختری است که با وسواس بسیار برگزیده شده و با دقت فراوان تایپ و برگ‌آرایی شده‌ اند. «دروازه‌های بستهٔ تقویم» با شعر «عقاب از اوج‌ها…» که از نخستین شعرهای مؤفق در قالب پیشنهادهای نیما است، آغاز شده و با شعر […]

اشتراک گذاری
۰۸ ثور ۱۴۰۰
805 بازدید
کد مطلب : 322
«دروازه‌های بستهٔ تقویم» در برگیرندهٔ هشتاد سروده از بهترین نمونه‌ها از شش دفتر چاپ‌شدهٔ واصف باختری است که با وسواس بسیار برگزیده شده و با دقت فراوان تایپ و برگ‌آرایی شده‌ اند. «دروازه‌های بستهٔ تقویم» با شعر «عقاب از اوج‌ها…» که از نخستین شعرهای مؤفق در قالب پیشنهادهای نیما است، آغاز شده و با شعر «دروازه‌های بستهٔ تقویم» به فرجام می‌رسد.
در مقدمهٔ ناشر آمده است:
«…استاد واصف باختری بی‌گمان چهرهٔ شاخص و مطرح امروزی در ادبیات کشور و منطقه است که با آثار، کردار و گفتار ویژهٔ خود، تأثیرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بر نویسنده‌گان و شاعران و آفریده‌‌های‌شان داشته است و با شعر پرنیانی و نوشین خود چه با تواضع در این تنگنا که «شماطهٔ تاریخ تب دارد» دست نسل محتضر دود و باروت را فشرده و به آزمون‌های بزرگ دست یازیده و پیروزمند بدر آمده است….»
«دروازه‌های بستهٔ تقویم» در ۱۵۷ صفحه و با شماره‌گان پنج‌صد نسخه در سرطان سال ۱۳۷۹ هجری خورشیدی توسط بنیاد انتشارات پرنیان و به کوشش ناصر هوتکی در پیشاور چاپ شده است. این گزینه در سال ۱۳۸۲ هجری خورشیدی در لاهور و یک سال بعد در امریکا به گونهٔ آفست نیز چاپ شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.