نردبان آسمان

223

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

«نردبان آسمان» در برگیرندهٔ هشت مقالهٔ پژوهشی در باب مولینا جلال‌الدین محمد بلخی است که بین سال‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۸ هجری خورشیدی نبشته شده‌اند. این مقاله‌ها که نشانگر بینش و نگرش عمیق واصف باختری بر شعر و اندیشهٔ مولینا است و از شیفته‌گی او بر خداوندگار بزرگ بلخ حکایت دارد، دربرگیرندهٔ مقاله‌هایی «گذاری به نیستان میقات»، «سرشت و سرنوشت انسان از چشم‌انداز جلال‌الدین محمد بلخی»، «خاربن‌هایی بر دیوار باغستان»، «طیفی از منحنی‌های رنگین»، «دو فرزانه همروزگار، دو بینش ناهمگون»، «دژ هوشربا و بربادی خانوادهٔ آشر»، «باخودبیگانه‌گی برخاسته از زبان و آرمان زبان جهانی از دیدگاه جلال‌الدین محمد بلخی» و «نردبان آسمان» است.
«نردبان آسمان» بار نخست در ۲۳۰ صفحه با شماره‌گان دو هزار نسخه در سال ۱۳۶۲ هجری خورشیدی از سوی انجمن نویسنده‌گان افغانستان در مطبعهٔ دولتی در کابل، بار دوم در سال ۱۳۷۶ هجری خورشیدی توسط مرکز نشراتی آرش در پیشاور و بار سوم در سال ۱۳۸۶ هجری خورشیدی توسط انجمن قلم افغانستان در کابل چاپ شده است. بیشتر مقاله‌های «نردبان آسمان» در شماری از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها هم نیز منتشر شده‌اند.

نظرات بسته شده است.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه